مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

خوش تيپي هم حساب و كتاب دارد!!

خوش تيپي هم حساب و كتاب دارد!!چه كسي پيدا مي شود كه دلش نخواهد هميشه و در تمام فصول به خصوص فصل پاييز زيبا و خوش لباس باشد؟ در اين صورت اگر شما هم جزو آن خيلي ها هستيد زود دست به كار شويد و در كمد لباس تان را باز كنيد.
ما به شما خواهيم گفت كه بايد كدام يك از لباس ها را كنار بگذاريد و چه لباس هايي بخريد. در قدم بعدي چند دست از اين لباس هاي پاييزي را با هم ست مي كنيم تا شما بتوانيد آنها را در مهماني هاي پاييزه زنانه و مردانه بپوشيد
الان موقع آن است كه جارختي لباس هاي پاييزه تان را ترتيب دهيد. در ترتيب دادن جارختي و يا كمد لباس پاييزي سه نكته اصلي را به ياد داشته باشيد:
۱) جنس لباس پاييزه:
پارچه هاي مخمل كبريتي ، چرم، جير،‌ پارچه هاي كتاني راه راه و زبر، مخمل، بافتني و كشباف، پارچه هايي كه آستر دارند، خز و در نهايت پارچه هاي پشمي، پارچه هاي لباس هاي پاييزي هستند. پس به سراغ اين جنس ها هنگام انتخاب برويد.
۲) رنگ لباس هاي پاييزي:
پاييز فصل زرد و نارنجي است بنابراين شما هم در اين فصل به طبيعت و حال و هواي آن احترام بگذاريد و لباس هايي را انتخاب كنيد كه رنگ آنها مناسب اين فصل است. سبز يشمي، آبي تيره(آبي نفتي)، عاجي و قهوه اي مناسب اين فصل هستند. رنگ هها در پاييز غوغا مي كنند پس شما هم د راين جشن رنگ طبيعت شركت كنيد.
۳) نوع لباس هاي پاييزه:
وقتي بوي مهر مي آيد كم كم وقت آن است كه لباس هاي آستين كوتاه را جمع كنيد و لباس هاي ديگري را مهمان جارختي تان بكنيد. بلوزهاي يقه اسكي،‌ ژاكت كشباف،‌ عرق گير، شلوارهاي جين، شلوارهاي پارچه اي كمي ضخيم تر،‌ و دستكش هاي چرمي و يا موهر ظريف، چكمه هاي ساق بلند، بلوزهاي بلند دكمه دار، كت هاي ورزشي مناسب، جليقه و كت هاي كوتاه كمردار، كمربندهاي چرمي از كمد شما يك كمد پاييزي مي سازند.
● باد نكنيد لطفا!
يكي از مشكلات اصلي با لباس هاي پاييزه و به خصوص ژاكت اين است كه شما را چاق تر از آنچه هستيد نشان مي دهد و به خصوص در زماني كه لباس جفت و جور بدن بيشتر طرفدار دارد اين يك مشكل بزرگ است ولي راه حل آن آسان است. به سراغ خريد ژاكت هايي برويد كه جفت و جور بدن شما بافته شده باشند.
از طرف ديگر مي توانيد به جاي ژاكت، يك زير پيراهن كه نقش عرق گير را ايفا مي كند و دو لايه لباس (پيراهن) بپوشيد. در اين صورت ديگر نيازي به حمل ژاكت در اين روزهاي پاييز كه هوا متغير است را نخواهيد داشت. يك مزيت ديگر ژاكت اين است كه اگر گرمتان شد مي توانيد آن را از تن بيرون بياوريد و به دور كمرتان گره بزنيد. هواي پاييز نامطمئن است، خيلي اوقات همرا ه داشتن يك ژاكت مناسب ضروري است.
● خريد پاييزي با كودك
▪ جوراب: بهتر است از هر رنگ جوراب، دو جفت بخريد. در اين صورت اگر كوچولوي شما يك لنگه از جورابش را گم كرد هنوز سه لنگه ديگر دارد.
▪ تي شرت:‌ خريد چند تي شرت براي لباس پاييزه بچه ها هم بد نيست چون آنها وقتي به كلاس درس مي رسند، ژاكت و كت را از تن بيرون مي آورند. در اين شرايط لباس آستين بلند هم براي هواي پاييزي كلاس شايد گرم باشد و هم سر آستين هاي آن در اثر تماس مداوم با ميز كثيف مي شود.
▪ سوئيت شرت: كاپشن براي لباس پاييزي كودك خيلي زود است. به جاي آن ‌چند سوئيت شرت رنگي براي روزهاي آغاز مدرسه اش بخريد.
▪ دستكش، كلاه و روسري: براي كودك خود به سراغ خريد دستكش هاي گران نرويد چون دستش در حال رشد است. پارچه هاي ضد آب بهترين انتخاب براي دستكش هستند، بهتر است دستكش پاييزي از جنس پشم نباشد چون پس از شست و شو و يا حتي زير باران خيس شدن دير خشك مي شود.
● ۷ پيشنهاد ايده آل:
۱) مي توانيد يك ژاكت قرمز و يا هر رنگ شاد ديگر را كه با كمر يا دكمه بزرگي بسته مي شود را با يك بلوز يقه اسكي سفيد بپوشيد. زيورآلات رنگ قهوه اي مانند آنهايي كه از چرم ساخته شده اند تيپ پاييزي شما را كامل مي كنند.
۲) پيشنهاد شماره دو براي مهماني هاي زنانه مناسب است. شما مي توانيد يك چكمه نيم ساق را با يك دامن بلند با طرح هاي هندسي و رنگ هاي شاد بپوشيد و آن را با يك بلوز آستين بلند ساده و يك گردنبند ظريف كامل كنيد. مي توانيد براي اينكه سردتان نشود ساق بپوشيد.
۳) خوب آقايان اعتراض نكنند. به فكر آنها نيز بوده ايم. خوب شما بايد براي پاييز امسال يك جين خاكستري بخريد. در روزهاي پاييز دست از سر جين هاي آبي برداريد و شلوار جين خاكستري تان را با يك پيراهن يقه اسكي يا يقه گرد ست كنيد.
۴) چند وقتي است كه ژاكت هاي فانتزي زيبا براي دختر خانم ها به بازار پاييزه آمده است. شما مي توانيد يكي از اين ژاكت هاي كوتاه به رنگ شاد را با يك بلوز نازك به رنگ هاي سفيد و بنفش روشن و شلوار جين ست كنيد.
۵) پوشيدن تونيك هاي پشمي وبافتني بلند در اين فصل غوغا مي كند. مي توانيد اين تونيك ها را با يقه اسكي و آستين هاي تا آرنج به همراه ساق بپوشيد.
۶) پيشنهاد شماره ۶ ما هم مخصوص آقايان است و آن خريد يك شلوار كتاني مشكي است. شلوار كتاني مشكي هم بسيار شيك است و هم به شما ظاهر رسمي تري مي بخشد. مي توانيد اين شلوار را با بلوز يشمي ست كنيد. همچنين اين شلوار با ژاكت بي آستين بسيار زيبا مي شود.
۷) آقايان مي توانند تيپ لباس پاييزي شان را با خريد يك كت مخمل كبريتي، كامل كنند. رنگ هاي شتري، قهوه اي و حتي سدري براي پاييز ايده آل است. خوبي اين كت ها اين است كه هم با شلوار جين ست مي شوند و هم با شلوار پارچه اي.
 

سايت سيمرغ

نوشته شده در دوشنبه 1390/2/5ساعت 10:38 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog